Ga naar de inhoud
1964 Sportdag Hogere Agrarische Scholen team RHTuS Utrecht

Carrièreswitch inclusief ontsporingen: Peter Tijssen (1966)

Mijn klas, in 1966 afgestudeerd, was een speciale; misschien omdat er ook twee meisjes in de klas zaten. Een carrièreswitch is moeilijk te definiëren omdat de opleiding wel heel breed was. Toch ontspoorden sommigen:
– Willemien Verhoeven kwam als makelaarster bij de NS te werken na eerst veredelingsonderzoek voor Unilever gedaan te hebben
Velen gingen verder studeren:
– Wijlen Hein van Bohemen ging biologie studeren aan de UvA

– Gerard Staats ging medicijnen in Amsterdam studeren en werd arts in Friesland

De Landbouwhogeschool was ook een magneet:

  1. Henk Rampen werd Ir in Tuin- en Landschapsarchitectuur
  2. Martin van den Toorn studeerde hetzelfde als Henk en werd lector in Delft en Parijs
  3. Eli Huisman studeerde er economie en kwam in allerlei bestuurlijke functies terecht
  4. Arnold van Huis werd er prof (insecteneiwitten voor menselijk voedsel)
  5. Ikzelf studeerde er plantenziektekunde maar ging daarna naar Montreal (Canada) om aan de Université de Montreal, Medische Faculteit, de doctorsbul te halen op onderzoek naar biochemische eigenschappen van een virus (sinds 1985 professor virologie en nu emeritus professor, hoewel nog steeds actief met publicaties in top wetenschappelijke literatuur (bijv. DOI: 10.1073/pnas.2008191117 ). Ik heb zelfs enkele jaren onderzoek op coronavirussen gedaan waar mijn promovendi extra voorzichtig moesten zijn; zie https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=tijssen+p+coronavirus
    Sommigen gingen ook verder in hun ouderlijk bedrijf (Jan Douma, Frits Rip).
    Deze klas, met verder o.a. Cees Galjé, Jaap Vos, Henk Tap, Chrit Hovens, Gerard van der Velden, Coen Mann en wijlen Dick Schild heeft altijd een sterke band onderhouden met vele reünies (vaak georganiseerd door Willemien en Cees, waar Jaap uit de VS en ik uit Canada er altijd voor zorgden erbij te zijn). Dit waren meer dan klasgenoten, gewoon grote vrienden.

    Blijf gezond in deze bizarre tijd. Succes met de reünievoorbereiding van 2022!!

    Groeten, Prof. Dr. Ir. Peter Tijssen, oftewel gewoon Peter

Meer carrièreswitches zijn welkom, aanmelden kan via welkom@reunierhtus.nl.